Žena přebrala alkoholu. Po šarvátce s přítelem skončila v nemocnici

zdroj Městská policie České Budějovice

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Případ ostré partnerské šarvátky řešili českobudějovičtí strážníci v pátek večer na Sokolském ostrově. Muž, jehož partnerka přebrala alkoholu víc, než bylo zdrávo, se rozhodl pro studenou sprchu. Následnému pokusu o jeho napadení zabránila zasahující hlídka českobudějovické městské policie. Třiatřicetiletá žena skončila v péči zdravotníků. Nadýchala 3,81 ‰ alkoholu.

O případu informovala mluvčí českobudějovické městské policie Věra Školková. „V pátek 7. června krátce po deváté hodině večer vyjížděla hlídka městské policie na oznámení o potyčce dvou osob na Sokolském ostrově. Strážníci na místě nalezli zjevně podnapilou ženu, která se i přes jejich přítomnost dále snažila napadat svého partnera,“ popsala mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na sociální síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jedenatřicetiletý muž se strážníkům svěřil, že jeho přítelkyně přebrala alkoholu a začala na něj útočit. Jak uvedla mluvčí českobudějovické městské policie, když jí chtěl muž pokropit vodou, rozhodla se, že to mu jen tak neprojde. Nepomohly ani opakované výzvy strážníků. O několik vteřin později žena skončila v poutech.

Strážníci ženu podrobili orientační dechové zkoušce na alkohol. Ta ukázala alarmující výsledek 3,81 ‰. „K posouzení jejího zdravotního stavu raději strážníci přivolali zdravotnickou záchrannou službu. Přivolaný lékař rozhodl o převozu ženy do českobudějovické nemocnice. Tam ji strážníci z bezpečnostních důvodů museli doprovodit osobně v sanitním vozidle,“ sdělila Školková.

Třiatřicetiletá žena se nyní bude zpovídat z přestupku neuposlechnutí výzvy úřední osoby při výkonu její pravomoci. „Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán,“ dodala mluvčí českobudějovické městské policie.