Vloupal se do benzinky na Jindřichohradecku. Pátrá po něm policie

zdroj Policie ČR

JINDŘICHOHRADECKO – Policisté na Jindřichohradecku vyšetřují od druhé poloviny května vloupání do benzínové čerpací stanice. Neznámý pachatel tam rozbil skleněnou výplň dveří a uvnitř poškodil pokladnu. Peníze v ní nenašel, a tak odešel pryč. Policistům se podařilo získat záznam z bezpečnostní kamery a nyní se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc při ztotožnění muže.

Jak informovala policejní mluvčí Věra Mžiková, k vloupání došlo 20. května 2024 na benzínové čerpací stanice v obci Deštná. „Pachatel se do budovy dostal po rozbití skleněné výplně vstupních dveří. Uvnitř poškodil pokladnu, ve které však nebyly žádné peníze a tak odešel s nepořízenou. Svým jednáním způsobil škodu za nejméně třináct tisíc korun,“ popsala policejní mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na sociální síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pachatel byl podle informací policie oblečen do tmavě modré bundy s nápisem SV BOCKENEM s bílo šedými pruhy, kalhot a bot černé barvy, přes rameno měl látkovou tašku tmavé barvy. Na hlavě měl zimní čepici bílé barvy a pře ústa roušku.

Policistům se podařilo získat záznam z bezpečnostní kamery, na kterém je pachatel zachycen. Obrací se tedy na širokou veřejnost s žádostí o pomoc při ztotožnění muže. „Jestliže hledaného muže z níže přiložených fotografií poznáte, kontaktujte policisty na telefonním čísle 974 233 700, popřípadě na bezplatné lince 158,“ žádá Mžiková.

zdroj Policie ČR
zdroj Policie ČR
zdroj Policie ČR