Muž zkolaboval na procházce. S resuscitací pomáhali policisté

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

PÍSECKO – Doslova adrenalinové dopoledne zažili policisté ze Zvíkovského Podhradí. Zdravotnická záchranná služba je totiž požádala ve středu o spolupráci při ohlášeném kolapsu pacienta ve Zvíkovském Podhradí. Na místo byl vyslán také vrtulník.

Bližší informace k případu sdělil policejní mluvčí Jiří Matzner. „Policejní hlídka byla totiž vybavena přístrojem AED umožňujícím resuscitaci. Policisté z Podhradí ihned vyrazili na označené místo, kde však po přelezení plotu našli jen rozčílenou paní, která o ničem nevěděla,“ zkonstatoval mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na sociální síti X, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Až druhý typ, objekt s podobným číslem, byl to správné místo. „Policisté převzali péči o zkolabovaného muže, o toho naprosto precizně pečovali kolemjdoucí a po dvou výbojích přístroje se jim podařilo u muže obnovit životní funkce,“ popsal Matzner.

To už na místo dorazili profesionální záchranáři a muž ve stabilizovaném stavu nakonec vrtulníkem zamířil do nemocnice. „Nevolno se mu udělalo při procházce, kdy se zhroutil na zem a ztratil vědomí,“ doplnil policejní mluvčí.