Požár zničil střechu rodinného domu v obci Zaječí. Škoda přesáhne milion

foto: HZS JMK

BŘECLAV – V pátek ráno zasahovaly jednotky hasičů u požáru střechy v obci Zaječí na Břeclavsku. Škoda zřejmě přesáhne milion korun. Událost se obešla bez zranění.

V pátek po páté hodině ráno přijalo operační středisko hasičů informaci o požáru staršího rodinného domu v Zaječí na Břeclavsku. Na místo vyslalo pět hasičských jednotek, které proti plamenům nasadily tři vodní proudy. Požár se podařilo dostat pod kontrolu během půl hodiny. Další vyhledávání ohnisek, dohašování a rozebírání střešní konstrukce však hasičům zabralo několik hodin. Likvidaci požáru ohlásil velitel zásahu krátce po desáté hodině dopoledne. Požár zcela zničil střechu rodinného domu. Při požáru se nikdo nezranil. „Podle našeho vyšetřovatele je předběžný odhad škody 1,2 milionu korun. Příčina vzniku požáru se dále zjišťuje,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.