VIDEO: Od přetížených hříšníků vybrali policisté na pokutách přes dva miliony

foto: Policie JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Na jižní Moravě od začátku roku až do konce října prošlo kontrolním nízkorychlostním vážením necelých 800 řidičů nákladních automobilů a dodávek.

Jihomoravským policistům od začátku roku až do konce října neuniklo 308 řidičů, kteří řídili přetížené vozy. Z tohoto třetina chybujících řidičů pocházela ze zahraničí. Na pokutách bylo vybráno přes dva miliony korun. Jak uvedl policejní mluvčí Petr Vala, 20 šoférů se vážení odmítlo podrobit, ale i tak se jedná oproti minulým letům o výrazné zlepšení. Za sledované období totiž těchto řidičů bývalo i třikrát více. „Tomu očividně napomohlo i několikanásobné navýšení pokut. V současné době totiž těmto řidičům na místě hrozí sankce až do výše 100 tisíc korun,“ doplnil Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kromě toho, že přetížená vozidla poškozují silnice, dálnice i mosty, a ty pak vyžadují častější a nákladnější opravy, existují i další negativní vlivy. Přetížená auta totiž mohou ohrožovat bezpečnost dalších účastníků silničního provozu. Může docházet ke zhoršení některých jízdních vlastností, kterými jsou například ovladatelnost anebo delší brzdná dráha.