Školačka se ztratila na vánočních trzích, hledal tatínek i strážníci

Ilustrační foto

BRNO – Chvíle hrůzy si prožil muž z Brna i jeho dcerka, která se ztratila na vánočních trzích. Díky rychlé spolupráci strážníků se už za deset minut držela s tatínkem za ruku.

Na Zelný trh si v neděli navečer vyrazil Brňan se svou osmiletou dcerkou. Ta byla tak uchvácená rozzářeným vánočním stromem i blikajícími světýlky, že se mu mezi stánky ztratila. Muž zachoval chladnou hlavu a zamířil za hlídkou městské policie, která tam zrovna prováděla jednu z preventivních kontrol. I když byl rozrušený, dokázal přesně popsat, jak dívenka vypadá a co má na sobě. „Hlídka ho ujistila, že se ji určitě podaří najít, a spojila se s kolegy z dohledového centra. Tatínek poté odběhl znovu dítě hledat,“ dodává tiskový mluvčí Pavel Šoba. A skutečně, už za deset minut se rodinní příslušníci shledali. Muž s úlevou strážníkům poděkoval a v pevném stisku ruky i s malou nezbedou odešli domů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.