VIDEO: Když mu chyběly peníze, zaskočil si do samoobsluhy. Skončil ve vazbě

ilustrační foto

BRNO-VENKOV – Šestadvacetiletý lupič si chodil s nožem v ruce pro peníze do samoobsluhy v obci na Židlochovicku jako pro rohlíky. Teď naštěstí přepadat samoobsluhu už víc nemůže.

Podle policejního mluvčího Davida Chaloupky muž provedl první přepadení samoobsluhy už koncem října. Prodavačku donutil k vydání hotovosti tří tisíc korun z pokladny. Tato částka však pro něj zřejmě nebyla dostatečná a tak návštěvu obchodu po pár dnech zopakoval. Využil při tom nepozornosti obsluhy a z pokladny vybral více než dva tisíce korun. Ani tyto peníze mu však dlouho nestačily, a tak se v druhé polovině listopadu vrátil do prodejny potřetí. Zamaskovaný v kukle a s nožem v ruce požadoval znovu vydání hotovosti. Vyděšené prodavačce se z obchodu podařilo s hrůzou utéct, lupič se tak mohl snadno zmocnit další hotovosti v pokladně. S pěti a půl tisíci korun potom prchal ulicí. Měl však smůlu na pozorné spoluobčany, kteří si podezřelého maskovaného muže všimli. Mezi nimi byl i policista ve svém osobním volnu. Ten hned přibral do auta svého souseda a drzého lupiče začali pronásledovat. Po pár metrech se jim ho podařilo zadržet, takže jej pak mohli předat přivolaným uniformovaným policistům. „Kriminalisté, kteří na případu dále pracují, podali podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. Soudcem byl akceptován a mladík je tak pro loupež stíhán vazebně,“ doplnil Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.