Brňané se svezou novou tramvají ke kampusu. Výtěžek pomůže nemocným dětem

Foto: DPMB

BRNO – Udělat dobrou věc a potěšit jak děti, tak nadšence do hromadné dopravy se rozhodl dopravní podnik. Ve čtvrtek 8. prosince tak sveze v nové tramvaji po nové trati na šedesát zájemců a výtěžek z jízdenek pošle na transparentní účet.

Nový vůz Škoda ForCity Smart 45T stále najíždí potřebných 10 tisíc kilometrů bez cestujících, Dopravní podnik města Brna se proto rozhodl spojit příjemné s užitečným a na zítra domluvil charitativní jízdu. Šedesát nadšenců se tak sveze novou tramvají po nové trati ke kampusu. „O novou tramvaj i trať ke kampusu má veřejnost velký zájem. Byla by škoda ho nevyužít. Chceme podpořit dobrou věc, navíc v době adventu. Věříme, že jízdu plně obsadíme,“ popsal generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Cena jízdy je zpoplatněna minimální částkou 100 korun za dítě a 200 korun za dospělého. Maximální částka záleží na štědrosti dárců. K nim se připojí i Škoda Group, která tramvaj pro podnik vyrobila. Celý výtěžek poputuje na konto Velvet Smile, který pomáhá zlepšovat život rodinám nemocných a postižených dětí i obětem domácího násilí. Není to první akce dopravního podniku. Ten v minulosti dražil například deskovou hru Brno Šalinou, kdy se podařilo vybrat 12 tisíc korun na charitu.