V Hruškách na Vyškovsku hořela stolařská dílna. Škoda je 4 miliony korun

foto: HZS JMK

VYŠKOV – Šest jednotek hasičů vyjíždělo v sobotu krátce po čtvrté hodině ranní do obce Hrušky na Vyškovsku k požáru stodoly.  Šlo o požár stolařské dílny s vybavením.

Jak popsal mluvčí hasičů Petr Příkaský, hasiči do boje proti plamenům na stodole v Hruškách postupně nasadili šest vodních proudů včetně jednoho proudu z výškové techniky. Zřídili kyvadlovou dopravu pro dodávku vody z nedalekého rybníka. Jednotky dostaly oheň pod kontrolu v 5.34 hodin. Pomocí výškové techniky hasiči strhávali plechy ze střechy. Termokamerou vyhledávali skrytá ohniska, která postupně dohašovali. V 10.13 hodin požár zcela uhasili. Na místě zůstala místní jednotka dobrovolných hasičů pro dohled nad požářištěm. Všechny jednotky se vrátily zpět na základnu v 10.55 hodin. „Jednalo se o požár stolařské dílny s vybavením o ploše 20 krát 10 metrů. Vyšetřovatel předběžně vyčíslil škodu na 4 miliony korun. Včasným a rychlým zásahem hasiči uchránili majetek za 2 miliony. Příčina vzniku je předmětem dalšího vyšetřování,“ doplnil Příkaský. Při požáru se nikdo nezranil.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.