Letošní vánoční období ve Veselí obohacuje rodinná výstava V krajině perníčků

foto: Město Veselí nad Moravou

HODONÍNJiž od konce listopadu se mohou rodiny těšit z interaktivní výstavy V krajině perníčků ve veselské galerii. Přístupná zde bude až do 15. ledna 2023.

Interaktivní výstava V krajině perníčků ve veselské galerii je věnována perníkům a pernikářství. Malí i velcí návštěvníci se projdou po perníkové cestě, dozví se zajímavostí z historie medového perníku, vyzkouší, jak voní koření, které se do perníků dává. Do krajiny perníků se děti dostanou pomocí komiksové pohádky O malém perníčkovi, který ještě nikdy nezažil Vánoce. „Výstava vznikla ve spolupráci s Mezinárodním domem umění BIBIANA v Bratislavě. Perníky do expozice upekly perníkářky z Veselí, Strážnice, Kozojídek, Velehradu a Uherského Hradiště,“ uvedlo město Veselí nad Moravou na své stránce. Součástí výstavy je také výzva pro děti. Při pečení perníků vznikají různé perníkové odřezky, z kterých se dají vytvořit například strašidla. Pokud takové perníkové strašidlo doma vytvoříte a upečete, stačí jej vyfotit a poslat na mail galerie@kultura-veseli.cz. Vyhodnocení soutěže proběhne po skončení výstavy. Výherce čekají perníky od perníkářek, které pomohly výstavu upéct.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

O adventní sobotě 17. prosince zve město Veselí nad Moravou také do galerie na dílnu zdobení perníků s Marií Pribišovou ze Strážnice. Perníkářka bude tvořit s návštěvníky v galerii od 15:00 do 19:00 hodin. Výstavu bude možné navštívit vždy v úterý, čtvrtek, pátek, sobotu a neděli od 13:00 do 18:00 hodin, a to až do 15. ledna 2023.