Fenomén autoklubů i závodní vozy moravských značek z období první republiky uvidíte v Technickém muzeu v Brně

Výstava Za volantem bez bázně a chikany. Zdroj: Technické muzeum v Brně

Technické muzeum v Brně láká na zajímavou výstavu s názvem „Za volantem bez bázně a chikany“ s podtitulem „Fenomén autoklubů v českých zemích 1904–1951“. Výstava představí návštěvníkům nejen fenomén autoklubů, ale ke zhlédnutí nabídne i spoustu zajímavých předmětů vztahujících se k tomuto tématu.

Na výstavě se seznámíte s historií a obecnou činností klubů. Dále zavzpomínáte na závody a soutěže, které se v tehdejší době pořádaly. Součástí výstavy jsou také artefakty k činnosti klubů, uvidíte nádherné smaltované emblémy klubů, trofeje ze závodů, nebo třeba různé fotografie, mapy a časopisy.

K obdivování budou i závodní vozy moravských značek z období první republiky. Na jednom místě uvidíte nejvíce závodních vozů z brněnské Zbrojovky, tzv. „Zetek“. Jistě nepřehlédnete ani vůz Tatra typ T, jež byl úspěšný v roce 1921 v závodě Ecce Homo, nebo auta, která startovala na Masarykově okruhu v Brně.

Na své si přijdou i nejmenší návštěvníci. Pro děti je připraven animovaný film o historii motorismu v Brně i interaktivní skládačky.

Výstavu Za volantem bez bázně a chikany můžete v Technickém muzeu v Brně navštívit až do 26. února 2023. Více informací naleznete na stránkách Technického muzea v Brně. Přijďte, jste srdečně zváni!