Seniorka čekala na pomoc v zamčeném bytě čtyři dny

Ilustrační foto

BRNO – Čtyři dny hrůzy a zoufalství si prožila osmaosmdesátiletá žena z Bystrce, kterou postihla nevolnost a upadla. Jen díky tomu, že k ní na návštěvu přišli příbuzní se ji podařilo zachránit.

Dvojice se rozhodla navštívit svou starší tetu, když se snažila dozvonit v jejím obydlí, nikdo neotevíral. V zámku byl zastrčený klíč z vnitřní strany a z bytu se ozývalo slabé volání o pomoc. Příbuzní neváhali a obrátili se na tísňovou linku. K bytu seniorky se kromě strážníků vypravila také hlídka pořádkové jednotky. Jelikož měly dveře bezpečnostní kování, nebylo možné je otevřít planžetou. Hlídka se proto rozhodla vyšplhat na střechu a z ní se slanit k bytu. „Kolega se ze zasněžené střechy spustil k oknu, které pomocí speciální techniky otevřel,“ popisuje tiskový mluvčí Pavel Šoba. Tam našel na zemi ležet starší dámu, která byla přikrytá peřinou a stěžovala si, že na pomoc čeká už čtyři dny. Přivolaní zdravotníci si ženu převzali do péče a po prvotním ošetření ji sanitkou odvezli do nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

https://youtu.be/GKa_pOHJewY