Známe projektanta pro zpevnění lesní cesty mezi Soběšicemi a Sadovou

Foto: Dáme na vás

BRNO – Radní dnes vybrali společnost, která provede vizualizaci zpevnění lesní cesty spojující Soběšice, Lesnou a Sadovou. Tento projekt byl vybrán jako jeden z vítězných v participativním rozpočtu Dáme na vás.

„V loňském ročníku participativního rozpočtu podpořili Brňané svými hlasy nápad na zpevnění současné polní cesty vedoucí ze Soběšic na Lesnou a Sadovou. Stezku využívají často rodiny s dětmi a cyklisté, po deštích je však blátivá. Projektová dokumentace má proto za cíl prověřit možné varianty řešení, a to včetně popisu jejich výhod a nevýhod,“ řekl radní pro participativní rozpočet Filip Chvátal. Trasa dlouhá cca 2,3 km se napojuje na další turistické cesty a cyklostezky v Soběšicích (Pánská lícha, rozhledna Ostrá Horka…). Začíná na ulici Trtílkova a vede přírodou přes zahrádkářskou oblast.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zakázka bude řešit nejen zpracování projektové dokumentace, ale i zajištění komplexní inženýrské činnosti a autorského dozoru. Vítězem se stala společnost ARTENDR, která zakázku vypracuje do 12 měsíců od podpisu smlouvy za částku 605 tisíc korun.