VIDEO: Jak strávili Štědrý den jihomoravští hasiči: 37 událostí, 27 zraněných

foto: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Letošní Štědrý den byl podle statistiky náročnější než v uplynulých letech. Jihomoravští hasiči zasahovali u 37 událostí, při kterých se zranilo 20 osob. Během tří svátečních dnů vyjeli jihomoravští hasiči k 93 událostem, loni to bylo 71.

Štědrý den připomínal počtem událostí spíš běžný pracovní den. V roce 2021. Za hasiči evidovali 24 událostí, z toho 10 nehod a 1 požár. Celkem počítali 14 zraněných a 1 zemřelého. Letos za celý  Štědrý den evidovali 37 událostí. Z toho 9 nehod a 3 požáry. Celkem počítali 20 zraněných a 3 zemřelé. Nadprůměrný počet událostí lze sledovat i vzhledem k průměru za posledních 5 let, což je 29 událostí. Letos výjimečně nevyjížděli k požáru adventních věnců.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Mezi zásahy vyniká např. stabilizace poškozené střechy v Brně-Chrlicích, kam jednotky vyjely v dopoledních hodinách. Jednalo se o střechu, pod kterou byly zaparkované obytné vozy. Zřejmě pod tíhou tajícího sněhu se střecha propadla. „Po domluvě se statikem jsme ji podepřeli a zajistili proti dalšímu pádu. Událost jsme řešili téměř 4 hodiny. U dopravní nehody (viz video pod článkem) na Olomoucké ulici v Brně se v podvečer zranilo 5 osob. Nemuseli jsme nikoho vyprošťovat. Zasahovali jsme také u 3 drobných požárů s celkovou škodou v jednotkách tisíců korun a bez zranění. Zaznamenali jsme ale také jednu zajímavost. Večer jsme ve Veselí nad Moravou zachránili kočku zaklíněnou v motorovém prostoru osobního auta,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.