Řidiči, dejte pozor v Brně na Provazníkově! Projedete jen v omezeném režimu

foto: ŘSD JMK

BRNO – Upozorňujeme řidiče na změnu dopravního režimu v Provazníkově ulici v Brně, kde bude od 7.  do 12. ledna zredukován provoz do režimu 1+1. Důvodem omezení je začátek prací na hlavní trase v rámci stavby Velkého městského okruhu Tomkovo náměstí.

Od 7. do 12. ledna bude provoz v Provazníkově ulici a na Tomkově náměstí omezen na režim 1+1. Znamená to, že v každém směru bude průjezdný pouze jeden jízdní pruh. „Omezení je nutné kvůli zahájení prací na hlavní trase v rámci stavby Velkého městského okruhu Tomkovo náměstí,“ vysvětlila mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková. Ve stejnou dobu nebude umožněn průjezd z Dukelské třídy do Valchařské ani opačně. Do Dukelské třídy bude možné odbočit pouze vpravo ve směru z Provazníkovy ulice od Husovického tunelu. Z Valchařské bude umožněn vjezd pouze do Cacovické. Omezení v režimu 1+1 bude během příštího týdne platit v úseku od Husovického tunelu po zastávky MHD Tomkovo náměstí. Od nich už bude provoz veden v původním režimu dvou pruhů v každém jízdním směru.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V pátek 13. ledna se do Provazníkovy ulice opět vrátí provoz v režimu 2+2. Vzhledem k pokračujícím pracím na hlavní trase bude provoz ve směru k Husovickému tunelu veden změněnou trasou na levé straně. Ve směru od Husovického tunelu nebude možné odbočit vlevo do ulice Valchařské, ve směru do Husovického tunelu bude platit zákaz odbočení vlevo do Dukelské třídy.  Nebude možné projet z Dukelské do Valchařské ani v opačném směru. Zachován bude pouze průjezd MHD. Tato omezení budou platit až do 30. června letošního roku. Od soboty dojde i ke změně organizace provozu MHD v oblasti Tomkova náměstí: Linka 72 směr Technologický park vynechá zastávku Tomkovo náměstí, náhradou obslouží zastávku Cacovická.  Linka 75 směr Stará osada obslouží zastávku Karlova v přeložené poloze cca o 200 metrů vzad.  Linka N94 ve směru do centra pojede i nadále odklonem ulicí Valchařskou. Podrobnosti omezení a objízdné trasy najdete na mapách níže.