Hasiči zasahovali v jeden den u několika dopravních nehod. Jeden člověk zemřel

foto: HZS JMK

BRNO, BRNO-VENKOV, VYŠKOV, ZNOJMO – Ve středu ráno hasiči zasahovali u několika dopravních nehod v Jihomoravském kraji, které se staly v souvislosti se špatným počasím. Nehoda mezi obcemi Přímětice a Hluboké Mašůvky na Znojemsku skončila tragicky.

Ve středu ráno komplikovala hustá mlha dopravu. Mezi 5. a 8. hodinou ranní vyslalo operační středisko hasičů jednotky k pěti dopravním nehodám. Nejvážnější nehoda se stala na silnici číslo II/361 mezi obcemi Přímětice a Hluboké Mašůvky na Znojemsku. Po čelním střetu dvou osobních vozů jeden člověk zemřel a dva lidé se zranili. Na místě zasahovala jednotka HZS ze stanice Znojmo. Na Znojemsku zasahovaly po šesté hodině dvě jednotky hasičů také u nehody v obci Štítary. Osobní vůz tam havaroval do sloupu veřejného osvětlení. Událost se obešla bez zranění. Krátce před 7. hodinou vyslalo operační středisko jednotku na ulici Zemědělská v Brně. „Při nehodě se nikdo nezranil. Hasiči zajistili místo nehody a odklidili trosky z komunikace,“ sdělil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na silnici 385 poblíž obce Kaly na Brněnsku havarovalo jedno osobní auto. Skončilo na střeše mimo silnici. Nehoda byla bez zranění. Jednotka zabezpečila vozidlo proti požáru a řídila provoz. Krátce po 7. hodině zasahovali hasiči také ve Vyškově. V ulici Křečkovská srazilo osobní auto dítě, na místo letěl záchranářský vrtulník.

Kaly; foto: HZS JMK
Štítary; foto: HZS JMK