VIDEO: Dálnici D1 v Brně ve směru na Vyškov uzavřela nehoda kamionů

Foto: HZS JMK

BRNO – Hustá mlha zřejmě zavinila ve čtvrtek krátce po sedmé hodině ráno dopravní nehodu několika nákladních automobilů a uzavřela dálnici D1 v Brně ve směru na Vyškov.

Ve čtvrtek ráno se stala v Brně dopravní nehoda na nejvytíženějším úseku dálnice D1 mezi 194. a 196. kilometrem. Zasahující policisté po osmé hodině uvolnili levý jízdní pruh, po desáté celou dálnici. Mezitím vznikla asi desetikilometrová kolona. Na místě nehody se srazily tři kamiony. Dva kamiony museli hasiči odtáhnout ke straně, aby jízdní pruh uvolnili. V kabině jednoho zahraničního byl zaklíněný řidič. Hasiči k jeho vyproštění použili hydraulické zařízení. Přibližně po čtvrt hodině se muže podařilo vyprostit a předat do plné péče posádce ZZS. „Na místě jsme ošetřili jednoho muže a se středně těžkými zraněními jsme jej dopravili do Fakultní nemocnice Brno,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. „Hasičské jednotky na místě zajistily místo proti požáru, zasypaly uniklé provozní kapaliny sorbentem a v 8.17 hodin ukončily u nehody svoji činnost. Během záchranných prací byl provoz na dálnici ve směru na Ostravu zastavený, potom byl obnoven v levém pruhu,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kvůli nehodě u Vyškova byla ve čtvrtek dopoledne ucpaná i Vídeňská ulice v Brně ve směru z Hustopečí do centra Brna. Kamiony se nahromadily před sjezdy na Prahu i Bratislavu u obchodního centra Futurum. Situaci komplikovala také velmi hustá mlha. Po osmé hodině se podařilo uvolnit levý pruh, takže auta mohla místo nehody objet. Po desáté hodině policisté uvedli, že nabouraný kamion byl odtažen a dálnice je opět průjezdná. Kolony, které byly dlouhé asi 10 kilometrů, se pak začaly rozjíždět.