VIDEO: V Kuřimi srazil rychlík muže v kolejišti. Srážku jako zázrakem přežil

zdroj: Policie JMK

BRNO-VENKOV – Drastický záběr z kolejiště v Kuřimi zveřejnila v pátek policie z preventivních důvodů. Upozorňujeme, že obsažené video není vhodné pro slabší povahy.

Velké štěstí měl na nádraží v Kuřimi koncem roku dvaatřicetiletý muž, kterého srazil projíždějící rychlík. Mezi pražce mu měly vypadnout cigarety, kvůli kterým opustil bezpečný prostor nástupiště, a vydal se do kolejiště. Před přijíždějícím vlakem jej nevarovala ani blížící se světla mnohatunového kolosu. Vlak jej zachytil a odhodil na nástupiště, kde mu po zastavení soupravy poskytl vlakový personál první pomoc a přivolal záchranáře. Hrozivě vypadající srážku muž naštěstí přežil bez tragických následků.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V pátek po páté hodině odpoledne se na železničním přejezdu v Brněnských Ivanovicích střetl vlak s chodcem, který naštěstí srážku přežil. Loni došlo na jižní Moravě k 35 střetům vlaku s člověkem, jen šest z nich nehodu přežilo. Několik osob se na koleje vydalo dobrovolně ukončit svůj život, ale u osmi z celkového počtu sražených se jednalo o neopatrnost či snahu zkrátit se cestu přes koleje. Na neoprávněný vstup do kolejiště se zaměřili například i policisté ve Vyškově, kteří během hodiny odhalili hned 9 lidí, kteří při přecházení přes koleje riskovali nejen pokutu, ale především svůj život.