Policie pátrá po odcizené Jawě 555

ilustrační foto

BŘECLAV – osmadvacetiletý muž se na Břeclavsku měl starat o hospodářská zvířata. Svému příležitostnému zaměstnavateli se ale špatně odvděčil krádeží.

V areálu, kde pracoval, objevil osmadvacetiletý muž místnost s historickými motocykly. Ty mu tak dlouho nedaly spát, až začátkem roku jeden motocykl z areálu vyvezl a prodal. Jednalo se o modrou Jawu 555, tzv. Pařez. Protože krádež proběhla velmi hladce, začal shánět kupce na další motocykl. To se však náhodou doneslo i majiteli motorek, který začal nepoctivého pomocníka při práci sledovat. A to se mu vyplatilo. O víkendu jej totiž přistihl při tom, když se snažil ukrýt další ukradený motocykl v seně pro dobytek. Na místě jej proto zadržel a přivolal policisty. „Ti už muži sdělili podezření z trestného činu krádeže. Pátrají však nadále po prvním odcizeném motocyklu, který měl začátkem roku koupit údajně za 13 tisíc korun neznámý kupec. Policisté jej vyzývají, aby se jim přihlásil na lince 158,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka. Jelikož motorka pochází z trestné činnosti a je  zavedena v evidenci odcizených vozidel, nemůže ji nikdo běžně používat ani prodat. „Nyní má navíc možnost velmi snadno, v rámci probíhajícího trestního řízení, uplatnit svůj nárok na náhradu škody, která mu koupí kradeného motocyklu vznikla,“ dodal Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

fotp: Policie JMK