VIDEO: Řidič se při dokládání řidičáku ptal hlídky, jaké je na něm jméno

Ilustrační foto

BRNO – Kuriózní případ řešili strážníci v úterý krátce před půlnocí u hlavního nádraží. Řidič tam nerespektoval značku a při předložení řidičského průkazu ani nevěděl, jaké je na něm jméno.

Muž ve Fiatu vjel do zákazu vjezdu, aniž by měl patřičné povolení. Hlídka ho proto kontaktovala a vyzvala k předložení dokladů. Brňan u sebe měl pouze řidičský průkaz a osvědčení o registraci vozidla. Tehdy nastal první problém. Na řidičáku totiž byla fotografie jiného muže. Muži zákona se zeptali na jeho pravé jméno, řidič jedno řekl, aby ho vzápětí změnil. Když chtěli vědět příjmení, muž se bezostyšně zeptal, jaké je napsané na dokladu. Svou zmatenost obhajoval tím, že si je musel s kamarádem prohodit. Jeho iniciály ale netušil a musel si kvůli tomu zavolat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Své nedůvěryhodné chování ještě vyšperkoval tvrzením, že řidičák vlastní jen krátkou dobu. Ověřením osobních údajů bylo zjištěno, že podezřelý má zákaz řízení a doklad, kterým se prokazoval, je v evidenci mezi hledanými. Nyní je proto podezřelý z trestného činu,“ informuje tisková mluvčí Markéta Skřivánková.