Park Koliště jako zelený pokoj centra Brna propojený s Domem umění. Známe vítěze projektu

Vítězný projekt

BRNO – Na konci minulého roku odborná porota rozhodovala o vítězi architektonické soutěže na podobu předprostoru Domu umění. Stal se jím ateliér M2AU, který si klade za cíl propojení parku Koliště, Domu umění a Malinovského náměstí.

„Dům umění je jedinečná kulturní stavba, která je součástí parku i reprezentativního Malinovského náměstí vycházejícího z jádra města. Vítězný návrh staví na těchto základech a zároveň navazuje na historicky a prostorově významný pás městských parků brněnské okružní třídy,“ řekla primátorka města Markéta Vaňková. Ateliér navrhl předprostor domu jako důstojný vstup do kulturní instituce. Z druhé strany vznikne schodiště jako spojnice mezi parkem, Domem umění a jeho předprostorem. Cílem je zachování co největšího počtu dřevin i jejich další výsadba. Doplněna o nové stromy bude také alej při ulici Za Divadlem. Z centrální části parku se stane místo pro odpočinek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Vítězné architektonické návrhy řeší citlivě prostor před Domem umění, který potřebuje nutně upravit tak, aby sloužil k prezentaci současné výtvarné kultury a byl vstřícný a příjemný pro návštěvníky výstav i kolemjdoucí Brňany. Důležitý přínos návrhů spočívá v propojení prostoru před Domem umění a parku Koliště I,“ řekla ředitelka Domu umění města Brna Terezie Petišková. Všechny soutěžní návrhy si budete moci prohlédnout v březnu na výstavě v Domě pánů z Kunštátu.

Vítězný projekt