Startuje sedmý ročník participativního rozpočtu. Brňané zvolí nejlepší projekty na zvelebení města

Zrealizovaný návrh kluboven pod Bílou horou. Zdroj: Dáme na vás

BRNO – Již posedmé budou mít obyvatelé Brna možnost hlasovat o projektech, které zlepší bydlení v městských částech. Na letošní ročník je připraveno celkem 35 milionů korun, 5 milionů na jeden projekt.

I v letošním roce je Brno na přední příčce mezi českými městy, co se výše podpory týče. Participativní rozpočet Dáme na vás je u Brňanů oblíbený, za celou dobu existence obyvatelé podali osm set projektů, které podpořili 90 tisíci hlasy. Od roku 2017 bylo dokončeno 35 návrhů za celkovou částku 63 milionů. „Jsem rád, že díky participativnímu rozpočtu může opravdu každý přijít s nápadem na zlepšení našeho města. Již teď se těším na to, s čím lidé přijdou. V letošním roce si současně dávám za cíl zvýšit počet hlasujících Brňanů,“ řekl radní pro participaci Filip Chvátal.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Návrhy projektů se podávají od 1. 2. do 15. 5. na speciální webové stránce. Je nutné, aby byl projekt veřejně prospěšný, na území Brna, směřovat do majetku města, s maximálními náklady 5 milionů korun. Brněnská radnice nabízí obyvatelům i další formu participace, a to „občanské návrhy“. Ty nemají takové limity jako participativní rozpočet, jsou i bez finančního omezení. Pokud přihlášený návrh získá deset tisíc lajků, město se jím bude zabývat. Více informací získáte na webu.