Zasněžený víkend v kraji: Vysoký počet nehod, dvě byly smrtelné

foto: HZS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Zasněžené silnice kraje se o víkendu se zřejmě také podepsaly na vysokém počtu dopravních nehod na silnicích kraje, ke kterým museli vyjíždět hasiči. V pátek večer na I/52 a v pondělí ráno na I/53 se staly tragické nehody.

V neděli jihomoravští hasiči zasahovali především u dopravních nehod. Evidovali celkem 12 událostí a čtyři zraněné osoby. Na Blanensku vyprostili zapadlé autobusy. V neděli po jedenácté hodině u Krasové linkový autobus částečně sjel mimo komunikaci. Hasiči zajistili místo a odkopání zeminy, aby mohli cestující vystoupit. Poté byl autobus vytažen cisternou HZS Blansko.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V pondělí od 6. do 12. hodiny evidovali hasiči 7 dopravních nehod, u kterých jejich jednotky zasahovaly. Nejvážnější byla nehoda na silnici I/53 u Branišovic, kde po střetu dodávky a osobního auta zemřel starší muž. Po desáté hodině linkový autobus u Bukoviny směrem na Bukovinku částečně zapadl do příkopu mimo komunikaci. Jednotka odkopala zeminu, aby mohli cestující vystoupit. Vyprostila tři nezraněné cestující. Po příjezdu HZS Blansko byl povolán vyprošťovací automobil ze stanice Brno-Lidická. Za jeho pomoci byl autobus vyproštěn zpět na silnici. Čelní střet dvou osobních aut zastavil provoz na silnici mezi obcemi Bučovice a Ždánice. „Na místo jsme vyslali 2 jednotky krátce před 7. hodinou. Při nehodě se zranili tři lidé. Nikoho jsme nemuseli z vozidel vyprošťovat,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Ždánice
Brno