Cestující ukradl druhému peněženku z kapsy, přesedl na jinou tramvaj a prchal pryč

Ilustrační foto

BRNO – Jako v detektivce si připadal šestačtyřicetiletý muž, který honil o jedenáct let mladšího zloděje. Ten mu v nestřežené chvíli vytáhl z kapsy peněženku a prchal s ní pryč.

V tramvaji po cestě do Zábrdovic přistoupil k jednomu z cestujících muž, vytáhl mu z kapsy peněženku, vběhl do protijedoucí tramvaje a snažil se odjet co nejdál. Okradený si to však nechtěl nechat líbit a jal se lupiče pronásledovat. Spor vygradoval v potyčku, kdy se oba přítomní o peněženku přetahovali. Jeden ze svědků dokonce vypověděl, že když projížděl kolem vozu, podezřelý se mu snažil dostat do auta, aby mohl zmizet. To mu ale řidič nedovolil. Verzi poškozeného potvrdilo několik svědků, i když se zloděj nepřiznal a řekl, že si ho muž musel s někým splést. „Vzhledem k zjištěným skutečnostem jsme případ předali republikové policii. Starší muž skončil s tržnou ránou a bolestí hlavy v nemocnici,“ uzavírá tisková mluvčí městské policie Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.