Na místě budoucího obchvatu Bučovic začal geotechnický průzkum

foto: IDS JMK

VYŠKOV – V rámci přípravy stavby obchvatu Bučovic na I/50 probíhá geotechnický průzkum, včetně sledování hladiny podzemních vod.

Silnice první třídy I/50 na ose Holubice – Uherské Hradiště – hranice České republiky a Slovenska je jedna z páteřních komunikací dopravního systému České republiky. V úseku Holubice – Uherské Hradiště se jedná o jeden z nejzatíženějších silničních tahů Moravy. Proto je nutné ulevit obcím na trase stávající silnice I/50 od hustého provozu. K tomu přispěje i plánovaný obchvat Bučovic. V rámci přípravy stavby obchvatu Bučovic na I/50 probíhá geotechnický průzkum, včetně sledování hladiny podzemních vod. „Závěrečnou zprávu očekáváme v červnu. Probíhá inženýrská činnost k zajištění podkladů pro podání žádosti o územní rozhodnutí. V přípravě je zpracování zadávací dokumentace pro možnost výběru zpracovatele dokumentace pro stavební povolení DSP. Předpoklad zahájení stavby je v roce 2025 a dokončení v roce 2027,“ uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková. Více o stavbě najdete zde.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.