Vyškovští strážníci v parku hledali muže s psychickými problémy

Foto: Městská policie Vyškov

VYŠKOV – Obsluha benzínky ve Vyškově si všimla muže, který vykazoval příznaky úzkosti, proto raději zvedla telefon a zavolala hlídku městské policie.

Obsluha jedné z vyškovských čerpacích stanic v neděli 15. ledna v podvečer operátorovi na lince 156 sdělila, že k nim přišel neznámý muž, který brečel a paní řekl, že mu umírá syn. Poté odešel neznámo kam. „Paní měla obavu, aby si muž něco neudělal. Kolegové vyrazili na místo a od obsluhy si vyžádali jeho popis. Muž byl menší silnější postavy, obsluha zároveň popsala, co měl na sobě. Díky městskému kamerovému systému se podařilo muže během několika minut dohledat. Mířil do Smetanových sadů,“ uvedl velitel vyškovské městské policie Petr Sedláček. Strážníci muže našli. Ten jim sdělil, že už neví, jak dál, a že nechce žít. „Z důvodu jeho psychického stavu kolegové na místo přivolali rychlou záchrannou službu. Sanitka muže nakonec převezla na brněnskou psychiatrii,“ doplnil Sedláček., Navíc orientační zkouška na přítomnost alkoholu v dechu nakonec u osmatřicetiletého muže ukázala 1,35 promile.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.