Kvůli agresivním fanouškům Zbrojovky vyrostou na stadionu na Srbské nové zábrany

Foto: Jiří Sedláček

BRNO – Fotbalový stadion na Srbské se dočká stavebních úprav. Pro větší bezpečnost fanoušků tu vznikne nové oplocení, opraví se také speciální schodiště pro policii.

Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje vydalo doporučení na úpravu tribun na stadionu. „Bohužel některé zápasy jsou potenciálně nebezpečnější než jiné. Byl bych samozřejmě rád, kdyby sport znamenal fair play nejen na hřišti, ale také na tribunách. Musíme však reagovat na aktuální situaci a podněty policie a zajistit vhodné podmínky všem,“ uvedl radní pro oblast sportu Tomáš Aberl. Mezi sektory G a H tak vzniknou nové zábrany, jelikož nejvíce vyhrocených situací nastává mezi domácími fanoušky a hosty. Přestavbou projde také vstupní brána, opraveny budou schody určené policistům pro vstup při případném zákroku. Město již kontaktovalo specializované firmy, aby podaly cenovou nabídku. Práce musí byt hotovy co nejdřív, jelikož další rizikový zápas je naplánován na 18. února.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.