VIDEO: Odmítal test na drogy, musí počítat s pokutou a mínus sedmi body

ilustrační foto

BŘECLAV – Při silniční kontrole se hustopečským policistům během deseti hodin dvakrát odehrál stejný scénář s jedenatřicetiletým řidičem z Hustopečska.

Ráno řidič cestoval v osobním automobilu Audi a s ním i dvě děti. Při kontrole na silnici před obvodním oddělením v Hustopečích měl negativní dechovou zkoušku na alkohol. Tamní policisté řidiče pro jeho dřívější protiprávní jednání dobře znají. Test na drogy i lékařské vyšetření  odmítl. Z přestupkového jednání si nic nedělal. V podvečerních hodinách stejný řidič jel v osobním automobilu BMW. V Dobrovského ulici před služebnou tamní městské policie ho kontrolovala stejná hlídka. Pak už se odehrál scénář stejný jako z ranních hodin. Policisté řidičovo opakované přestupkové jednání oznámili správnímu orgánu. „Řidič musí nyní počítat se zákazem řízení, pokutou do padesáti tisíc korun a sedmibodovým ohodnocením. S podobným trestem musí počítat i čtyřicetiletý šofér, kterého kontrolovali hustopečští policisté v noci ve Velkých Němčicích. Dechovou zkoušku měl negativní, test na drogy už byl pozitivní,“ vysvětlil policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.