Policejní zásah v Holandské ulici v Brně: Muž vyhrožoval zbraní

foto: Policie JMK

BRNO – Policisté v pondělí ráno zasahovali v kancelářském komplexu na Holandské ulici v Brně. Do jedné z budov měl vstoupit muž se zbraní a vyhrožovat. Evakuováno bylo kolem 200 lidí.

Do výškové budovy s kancelářemi na Holandské ulici v Brně měl podle policie vejít muž se střelnou zbraní a začít vyhrožovat. Zákrok policejní hlídky se obešel bez zranění, střelná zbraň byla zajištěna. Muž byl zadržen, policie potom prohlížela budovu. Pyrotechnik  měl prohlédnout zavazadlo zanechané mužem v budově. Pachatel byl převezen do nemocnice k posouzení zdravotního stavu. Hlídky strážníků ve venkovních prostorách zajišťovaly veřejný pořádek a především se staraly o bezpečnost evakuovaných lidí. Ti byli podle mluvčího brněnských strážníků Jakuba Ghanema zejména v první fázi rozrušení a někteří z nich mimo jiné neopatrně vstupovali na silnici. Byl jim umožněn pobyt v evakuačním autobusu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V jednom z pater kancelářské budovy došlo i k požáru menšího rozsahu. „Podle všeho zafungoval samohasící systém v budově, oheň jsme nemuseli hasit. Prostory jsme odvětrali. Požár s největší pravděpodobností souvisí se zásahem u ozbrojeného muže. Příčiny vyšetřujeme,“ řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. „V souvislosti s akcí jsme měli v péči jednoho pacienta, ozbrojeného muže. Po kontrole jeho stavu jsme jej k dalším vyšetřením převezli do zdravotnického zařízení. Z 200 evakuovaných osob naši péči nikdo nepotřeboval,“ popsala událost mluvčí záchranářů Michaela Bothová.