V autoškole nebyl, ale za volant si sedal. Jeho auto skončilo na odtahovce

Foto: Policie JMK

HODONÍN – V nedávné době řešili hodonínští policisté třikrát stejného nepoučitelného řidiče, který neustále řídil bez řidičského průkazu. Od poslední kontroly ale musel třicetiletý cizinec odejít po svých.

Hodonínští policisté se poprvé setkali s tímto řidičem bez řidičského průkazu koncem minulého roku u nehody v Hodoníně, když nedal přednost v křižovatce. Po nebezpečném karambolu museli záchranáři do nemocnice odvést jeho i druhého řidiče. Koncem ledna pak opět na nenapravitelného hazardéra narazili jen o pár ulic dál. Tentokrát měl cizinec mimo jiné i pozitivní test na drogy, ale následné lékařské vyšetření bezdůvodně odmítl. Stejného automobilu si nedaleko tatáž hlídka povšimla i druhý den večer. Po jeho zastavení zjistili, že si muž z předchozích setkání s policií nevzal vůbec žádné ponaučení. I nyní měl cizinec bez autoškoly pozitivní test na pervitin. „Policisté tak nenechali nic náhodě a raději mu nechali starší vůz odtáhnout na policejní hlídané parkoviště, kdy se nyní bude ve správním řízení rozhodovat o jeho propadnutí. Podobným způsobem hodonínští policisté za posledních několik let zajistili desítky vozidel, o které jejich majitelé rozhodnutím správního orgánu či soudu nakonec přišli. Přistiženému muži nyní kromě tučné pokuty hrozí až dvouletý zákaz řízení motorových vozidel,“ upřesnil policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.