Strážníci měřili tloušťku ledu na brněnských vodních plochách, „bezpečných“ dvanáct centimetrů neměla žádná

Foto: MPB

BRNO – Hlídky poříční jednotky během dnešního dne měřili tloušťku ledu na brněnských vodních plochách. Pro pohyb lidí není bezpečná žádná z nich. Městská policie proto před víkendem, kdy se chystá oteplení, nedoporučuje vstup na hladiny.

Na Brněnské přehradě síla ledu nepřekročila šest centimetrů, stejně jako u břehů Žebětínského rybníka. Ten měl sice v prostředku devět centimetrů, ale mezi těmito plochami pouhé čtyři centimetry. Zde jde vidět, jak je vodní hladina zrádná. Nejnižší hodnoty měli v Medlánkách, pouze čtyři a půl centimetru, okolo pěti centimetrů hlásili strážníci z Holásek, od chrlického biotopu i ze Splavisek.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nejvyšší hodnoty byly naměřeny v Mariánském údolí. Na prvním rybníku dosáhla tloušťka ledu deseti, na druhém sedmi a na třetím osmi centimetrů. Stejnou hodnotu mají i rybníky v Jehnicích. „Obvykle se jako relativně dostatečná uvádí alespoň dvanácticentimetrová tloušťka, ačkoliv na přírodních vodních plochách nejde nikdy garantovat bezpečný pohyb. Kvalitu ledu totiž ovlivňují vodní proudy a vznikat v něm mohou i nebezpečné vzduchové kapsy, které nejsou z povrchu vidět,“ uzavírá Jakub Ghanem, tiskový mluvčí Městské policie Brno.