Smutné budou děti: Zloděj sebral v nemocniční učebně hry i notebooky

Ilustrační foto: pixabay.com

BRNO – Těžko omluvitelného činu se v tomto týdnu dopustil zatím neznámý pachatel. V budově Fakultní nemocnice v Brně vykradl učebnu Mateřské a základní školy zřízené při nemocnici.

Zatím neznámý pachatel se vloupal v budově Fakultní nemocnice v Brně do učebny Mateřské a základní školy zřízené při nemocnici. Zneužil k tomu nouzového klíče umístěného v chodbě za sklem v bezpečnostní schránce. Uvnitř třídy potom vypáčil skříňky a stoly, ze kterých odcizil notebooky, deskové hry, barvy, pastelky a další psací potřeby v hodnotě téměř 40 tisíc korun. Svůj lup potom odnesl do jiného patra, kde věci vytřídil. Část z nich ponechal na místě a odnesl si pro něj nejzajímavější kousky. „Z události budou nejvíce smutné hospitalizované děti, které tak přišly o část zábavných i učebních pomůcek, jenž jim pomáhaly zkrátit dlouhý čas během hospitalizace,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.