Vandalové rádi ničí brněnské autobusy, hlídky tři z nich dopadly

Foto: MPB

BRNO – V poslední době jako by se roztrhl pytel s vandaly, kteří si za svůj terč vybrali autobusy městské hromadné dopravy. V rozmezí pár dnů tak hlídky dopadly tři z nich, jimž nyní hrozí vězení.

Včera před třetí hodinou ranní v Mariánském údolí dvaačtyřicetiletý muž prohodil kámen jedním z bočních skel autobusu. Strážníky tam povolal dispečink dopravního podniku. Hlídka ho dopadla přímo na konečné, škoda se pohybuje kolem 15 tisíc korun. Na tom samém místě, jen o týden dříve jiný muž mrštil kameny na autobus a postupně rozbil dvě okna. Důvodem byla frustrace z toho, že nestihl spoj. Nadýchal dvě promile. V závěru ledna si hlídka při své kontrole Husovy ulice všimla mladíka, který zběsile kopal do dveří tak silně, až rozbil sklo. Také ohrožoval ostatní cestující nožem. „Snažil se před námi utéct, ale stáhli jsme ho k zemi a spoutali. Nakonec jsme u něj našli dokonce dva nože. Všichni aktéři jsou teď podezřelí z trestných činů,“ upřesňuje tiskový mluvčí Jakub Ghanem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.