Kuriózní nehoda u obce Sentice na Brněnsku: Osobní auto bez řidiče sjelo do řeky

foto: HZS JMK

BRNO-VENKOV – V sobotu 13 minut po desáté hodině dopoledne se stala v Senticích na Brněnsku kuriózní dopravní nehoda jednoho osobního auta.

V sobotu dopoledne se stala v chatové oblasti v katastru obce Sentice v okrese Brno-venkov dopravní nehoda bílého osobního auta značky Peugeot bez řidiče. Ten pravděpodobně svůj automobil špatně zabrzdil nebo vůbec nepoužil ruční brzdu na mírném svahu. Auto se zřejmě později samo rozjelo a sjelo do řeky Svratky. Nikdo nebyl při nehodě zraněn. Hasiči vytáhli automobil z řeky pomocí navijáku. K úniku provozních kapalin nedošlo. Vůz vytáhli z řeky až hasiči pomocí navijáku po víc než dvou hodinách práce. „Kvůli špatně přístupnému břehu, kam se nedala postavit těžká technika, jsme museli auto přetáhnout na druhou stranu řeky. Do vody tak museli hasiči v nepromokavém oblečení,“ vysvětlil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.