Bosá seniorka bloudila Lesnou jen v krátkých šatech

Ilustrační foto

BRNO – Že to s lidmi ještě není tak špatné se přesvědčili strážníci, kterým zavolal svědek s prosbou o pomoc starší ženě. Sám se ji pokoušel doprovodit domů, ona však ale neznala svou adresu.

Potemnělou pondělní Lesnou bloudila spoře oděná žena. Narazil na ni kolemjdoucí, jak bosá a zmatená bloudí kolem Čertovy rokle. Muž se ji snažil doprovodit domů, ale pětaosmdesátiletá žena nevěděla svou adresu a neměla u sebe žádné doklady. Obrátil se proto na tísňovou linku. Strážníkům, kteří mají s takovými situacemi bohaté zkušenosti, se nepodařilo z ženy dostat bližší informace. „Předali jsme ji zdravotníkům, kteří ji prohlédli a sanitkou odvezli do nemocnice,“ řekl k případu tiskový mluvčí Jakub Ghanem. O několik hodin později se s městskou policí spojil muž, který postrádal svou příbuznou. Nakonec vyšlo najevo, že se jedná o nalezenou ženu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.