VIDEO: Kapsáři ochotně muži zapálili cigaretu a obrali ho o mobil

Ilustrační foto

BRNO – Dva muži se nápadně měli k jinému, aby ho poté okradli. Naštěstí vše zaznamenal pracovník dohledového centra a za několik sekund už jednoho z nich měli v rukou strážníci.

Dohled městských kamer zaznamenal v přístřešku pod hlavním nádražím dvojici, která si přisedla na lavičku k padesátníkovi a živě s ním diskutovala. Poté vstala, popocházela, zapálila mu cigaretu a znovu si sedla tak, aby jeden z ní byl co nejblíže batohu. Do něj si totiž muž před pár okamžiky vložil mobilní telefon. Dvaatřicetiletý lupič jednal okamžitě a jakmile ho minul kolemjdoucí, sáhl do zavazadla a ukryl telefon do své kapsy. Poté se vydal směrem k viaduktu, ale nedošel ani ke křižovatce s Křenovou ulicí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Během několika sekund jsme ho chytili. Druhý muž se vytratil na opačnou stranu, ale o hodinu a půl později si dispečer na kamerách všiml podezřelého a pořádková jednotka městské policie ho dopadla,“ informuje mluvčí Jakub Ghanem. Oba jsou nyní podezřelí z trestného činu a převzala si je republiková policie.