Svatoanenská nemocnice láká na valentýnské darování krve, jeden pár se zde osudově setkal

Foto: FNUSA

BRNO – Tento týden probíhá valentýnské darování krve ve Fakultní nemocnici u sv. Anny, které nabádá prvodárce, aby přišli a poskytli tuto životadárnou tekutinu. Odměnou jim bude kosmetický balíček i třeba osudové setkání.

Zimní období je pro transfuzní oddělení náročné, z toho důvodu vítá každého prvodárce. Aktuálně chybí zejména skupina A+, B- a AB-. Nemocnice proto vymyslela akci, při které více získáte než ztratíte. Zapojili se do ní i zaměstnanci, mezi nimi vedoucí lékař paliativního týmu Ladislav Kabelka. Ač je  mu k šedesátce, jako prvodárce je pořád žádaný. Transfuzní oddělení v nelehké době podpořilo několik desítek dárců z řad zaměstnanců fakultní nemocnice. „Někteří kolegové se nestihli zapojit, ač měli zájem, takže výzvu plánujeme určitě zopakovat,“ uvedla primářka Jarmila Celerová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Valentýnské darování krve přivedlo tak do nemocnice i několik zamilovaných párů. V loňském roce při odběru vznikl také nový vztah. Zájemci z řad veřejnosti dostanou jako poděkování kosmetický balíček od Yves Rocher.