Zbrojovka vs. Baník. Městská policie posílí hlídky

Ilustrační foto

BRNO – Brněnští strážníci věnují mimořádnou pozornost utkání mezí Zbrojovkou a Baníkem, které proběhne v sobotu. V terénu se bude pohybovat stovka strážníků, která dohlédne na hladký průběh zápasu.

Hlídky budou preventivně působit už při příchodu fanoušků a mírnit projevy jejich emocí, pokud by směřovaly k napadání nebo ničení majetku. K dispozici budou také tři štítová družstva a šest psovodů se služebními psy. „Věříme tomu, že převáží zdravý sportovní duch a jediné souboje budou ty sportovní na hřišti. Letité jiskření mezi kluby však nemůžeme přehlížet a připravujeme se na různé scénáře vývoje, včetně těch vyhrocených,“ hodnotí Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Mnoho zájemců se bude chtít na stadion dostat svým autem, což městská policie nedoporučuje. Řidiče čeká dlouhé hledání parkovacího místa, stání ve frontách a obtížné odjíždění po skončení duelu. Posílená hromadná doprava je v tomto případě lepší volbou. Motoristé a chodci také budou dostávat pokyny od strážníků dopravní jednotky.