Na přehradu se vrátí drony, nabídnou 3D podívanou

Ilustrační foto

BRNO – V rámci festivalu Ignis Brunensis se v roce 2021 nad Kraví horou rozsvítila stovka dronů. O rok později již šlo o dvojnásobný počet nad Brněnskou přehradou. Ani letos nebudou Brňané ochuzeni o show.

Tentokrát pořadatelé nasadí dvě stě dronů, se kterými bude možné vytvářet 3D obrazce v kruhu o 360 stupních. Vše vypukne 10. a 17. června před ohňostroji, v případě nepřízně počasí se termíny přesouvají na 14. a 21. června. Jelikož půjde o dva různé programy, návštěvníci budou mít možnost hlasovat o tom, který se jim více líbil. Chybět nebude ani fotosoutěž. „Dronová show této velikosti je výjimečná nejen v rámci České republiky, ale i v regionu střední Evropy. Kromě toho, že nabídne špičkovou podívanou Brňanům, má velký potenciál v oblasti podpory cestovního ruchu a může pravidelně lákat návštěvníky z tuzemska i ze zahraničí,“ připomněla primátorka města Brna Markéta Vaňková. Pořadatelé požádali Brno o dotaci ve výši 2 miliony korun, schvalovat ji bude zastupitelstvo na svém zasedání.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.