Tři ženy v nouzi,  jak si kdo ustele a objímač zákazníků v Břeclavi

ilustrační foto: Městská policie Břeclav

BŘECLAV – Následující události opět potvrdily, že břeclavští jsou ke svému okolí všímaví a osud ostatních jim není lhostejný.

Na linku břeclavských strážníků bylo přijato oznámení o ženě, která upadla v ulici Na Pěšině a nemůže vstát. Oznamovatel ženě pomoci nemohl, protože ji uviděl ze sídliště, nacházejícího se přes řeku. Proto zalarmoval strážníky. Žena si při pádu nezpůsobila žádná zranění. Hlídka jí pomohla na nohy a převezla do místa bydliště. Strážníky přivolala i seniorka, která se nemohla dozvonit na svou kamarádku. Obavy byly na místě. Kamarádce se zhoršil zdravotní stav natolik, že musela být předána do péče záchranářů. Ti si od strážníků převzali i další seniorku, která si hlídku přivolala SOS hodinkami. Ke špatnému zdravotnímu stavu se jí přidaly ještě dýchací potíže.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V pondělí večer bylo přijato oznámení o muži v křoví. Oznamovatel ještě doplnil, že si muž dokonce začal svlékat šaty. Strážníci zjistili, že se dotyčný opravdu chystá jít spát, ale všimli si i tržné rány na hlavě, kterou si muž pravděpodobně způsobil pádem. „Neustále tvrdil, že je u sebe doma, jen neví, proč má tak vlhkou postel. Nadýchal dvě promile. I on byl pro jistotu předán záchranářům. Strážníci vyjeli i do jednoho z obchodních domů výjimečně ne na krádež. Jeden muž se snažil platícím zákazníkům přidat k účtence i hřejivá objetí, aniž by o to někteří stáli,“ uvedla mluvčí břeclavských strážníků Lenka Rigó.