Slavnosti Moravského uzeného na hradě Veveří lákají širokou veřejnost

Slavnosti Moravského uzeného

Brno – nenechte si ujít slavnosti nejen uzeného, ale i vína a to na hradě Veveří již tento víkend! Letošní, už devátý ročník, bude plný legrace a zábavy i chutí a vůní. Opět zde zavoní uzené a vinaři otevřou své nejlepší lahve.

Tato unikátní uzenářsko-vinařská akce nabídne rozmanitý program. Na své si přijdou nejen gurmáni, pro které jsou nachystány ochutnávky, degustace uzenářských specialit i moravských vín, nebo moravská zabíjačka. Dobrou náladu doplní rozmanité aktivity, třeba soutěž jedlíků o pojídání uzených jazyků na čas, nebo hlasování o Krále uzenářů. Nenechte si ujít ani kejkle s kejklíři, nebo kuchařskou show. K poslechu zahraje lidová a cimbálová muzika. Příjemně se pobaví i děti, pro které je připraveno divadlo, dětská škola vaření, fotokoutek se zlatým prasátkem, či dětský ruční kolotoč a střelnice.

Slavnosti Moravského uzeného se konají 25.-26. února 2023. Další informace o samotné akci i možnosti nákupu vstupenek najdete na webových stránkách zde. Přijďte si užít tuto neopakovatelnou atmosféru, jste srdečně zváni!

Slavnosti Moravského uzeného