Tragická střelba v Lovčicích: Pachatel spáchal sebevraždu

ilustrační foto

HODONÍN – Krajští kriminalisté řeší od nedělního večera případ střelby v Lovčicích. Šestapadesátiletý muž tam zastřelil nelegálně drženou zbraní devětadvacetiletého obyvatele obce.

Šestapadesátiletý muž v neděli večer zřejmě z důvodu dřívějšího sporu zastřelil nelegálně drženou zbraní devětadvacetiletého obyvatele obce Lovčice na Hodonínsku. Spor začal podle svědků už v sobotu, ale vyvrcholil až v neděli střelbou z brokovnice. „Resuscitovali jsme mladého muže, který utrpěl střelná poranění. Přes veškerou snahu zdravotníků se nepodařilo obnovit jeho životní funkce,“ uvedla mluvčí záchranářů Michaela Bothová. Ihned po nahlášení události se do pátrání po podezřelém muži zapojily desítky policistů. Hlídky kontrolovaly i auta. Jak uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb, zanedlouho se zjistilo, že po střelbě muž odjel zpět domů a následně spáchal sebevraždu. Na místě pracovali celou noc kriminalisté. Další nebezpečí nehrozí, místo činu v pondělí ohledávali policisté tak, aby zajistili další důkazy pro trestní řízení. „Případ řešíme jako vraždu spáchanou po předchozím uvážení,“ dodal Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.