Tragická nehoda u Velkých Němčic na Břeclavsku: Ve Fabii zemřela řidička

foto: Policie JMK

BŘECLAV – Ve středu odpoledne zasahovali hasiči u vážné nehody na silnici číslo 425 u Velkých Němčic. Střet dvou osobních automobilů si vyžádal jeden lidský život. Hasiči vyprošťovali řidičku.

K hlášené vážné dopravní nehodě vyjely v půl čtvrté odpoledne profesionální jednotky ze stanic Hustopeče a Židlochovice. Po střetu dvou osobních automobilů skončil jeden z nich mimo komunikaci. Podle policejního mluvčího Petra Valy řidička červené Fabie vjížděla na hlavní silnici z vedlejší komunikace, kdy došlo ke střetu s dalším automobilem. Náraz do boku Fabie si vyžádal jeden lidský život. Starší žena na místě řidiče totiž utrpěla zranění neslučitelná se životem. Hasiči k jejímu vyproštění použili hydraulické vyprošťovací zařízení a za zhruba deset minut předali ženu posádce záchranářů. Bohužel i přes snahu všech zasahujících konstatoval lékař u řidičky smrt. Při nehodě se zranil i řidič Volkswagenu, kterého nebylo třeba vyprošťovat. Záchranná služba jej převezla k dalšímu ošetření do nemocnice. „Alkohol byl u druhého řidiče vyloučen dechovou zkouškou,“ doplnil Vala. Po dobu vyšetřování a odstraňování následků dopravní nehody byla silnice až do sedmé hodiny večerní zcela uzavřena. Objízdná trasa byla vedena po okolních komunikacích. Přesná příčina a okolnosti nehody budou dále vyšetřovat dopravní policisté. „Hasiči zabezpečili oba vozy proti vzniku požáru a po vyšetření nehody uklidili komunikaci od střepů,“ popsal mluvčí hasičů Filip Venclovský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Foto: HZS JMK