VIDEO: Dealer unikal policistům po brněnských střechách, nakonec se ukryl v kostele

Foto: Policie JMK

BRNO – V minulém týdnu policisté zadrželi v centru Brna po nočním pronásledování jako v akčním  filmu třicetiletého dealera. U sebe měl nůž a nabitou pistoli.

V minulém týdnu si policisté naplánovali zatčení třicetiletého dealera v jeho bytě. Na zvonění policistů otevřela spolubydlící. Samotnému hledanému muži se však před vstupem policistů podařilo zmizet přes balkon na střechy přilehlých domů. Policisté se tím však nenechali odradit a muže na jeho útěku dále pronásledovali. „Marně jej vyzývali, aby se vzdal, že jeho útěk je nebezpečný a navíc už se nemá kam ukrýt. Muž chtěl prostě hlídkám za každou cenu zmizet,“ popsal zásah policejní mluvčí David Chaloupka. Tak se muž dostal až na střechu kostela, kde prolezl vikýřem na půdu. Policisté, kteří jej obklíčili, nechtěli nechat nic náhodě a před samotným zásahem v kostele, si přizvali na místo i hasičskou plošinu, aby jim hazardér nemohl přes střechy znovu zmizet.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Ani samotný zásah v členitém církevním objektu nebyl vůbec jednoduchý. Ztemnělé půdní prostory jsou totiž jen velmi těžko přístupné. Systematickým prohledáváním se nakonec pronásledovatelům podařil nalézt nejprve batoh a krátce potom i samotného muže. Pod hrozbou střelné zbraně jej policisté na místě spoutali, Ostražitost policistů byla rozhodně na místě, protože zadržený muž měl u sebe nůž, dva boxery a nabitou pistoli. V bytě potom policisté objevili chemikálie a varné sklo k výrobě drog. Část varny si navíc bral sebou při svém útěku, aby ji policisté nenašli. „Původně zamýšlené zatčení se tak znenadání rozvinulo v další trestní řízení, a to pro trestné činy, nedovoleného ozbrojování a nedovolenou výrobu a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Muž se aktuálně nachází ve vazbě,“ dodal Chaloupka.