Nová jízdenka umožní cestovat po Brně necelou hodinu za dvacet korun

Foto: DPMB

BRNO – Vzhledem k tomu, že od března dojde ke zdražení cen jízdného, Dopravní podnik města Brna se rozhodl pro cestující zařídit novou jízdenku 8 cest po Brně, která jim dovolí cestovat 45 minut za cenu 19,50 korun.

V rámci Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraje dojde od března ke zdražení jízdenek, to se ale netýká cest po Brně. Namísto univerzální jízdenky, která bude stát více peněz, podnik připravil pro cestující alternativu v podobě jízdenky 8 cest po Brně, která nabízí mezi jednorázovými lístky tu nejlevnější volbu. „Obyvatelům města jsme slíbili, že jízdné v této obtížné době zdražovat nebudeme a za tím si stojíme. Chceme proto nabídnout alternativu, aby na občany, kteří ve městě bydlí, studují nebo sem dojíždějí za prací, nedolehlo zdražení jízdného v regionální dopravě,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Univerzální jízdenka se zdraží na 180 korun, proto novinka slibuje v zónách 100 a 101 označení jednoho políčka, kdy lidé budou moci cestovat 45 minut za 19,50 korun. Stávající jízdenku používají hlavně lidé, kteří cestují nepravidelně a nevyplatí se jim kupovat šalinkartu. Obsahuje 24 políček, které se označují podle potřeby. Potřebná bude pro přejezd mezi všemi zónami. Nová jízdenka 8 cest po Brně vyjde na 156 korun a disponuje 8 poli. Cestující si po nástupu označí jednoho políčko a může využívat MHD po dobu 45 minut, za což zaplatí necelou dvacetikorunu. Pokud by chtěl vyjet za hranice Brna do jiných zón, musí si zakoupit jízdenku pro příslušný počet zón. Jízdenka je dostupná i ve zlevněné variantě za 78 korun. Ceny stávajících jednorázových jízdenek pro zóny 100 a 101 zůstávají stejné, tedy 15 minut za 20 korun, 60 minut za 25 korun.