Brno finančně podpoří Festival planet a Festival vědy. Ty slibují novinky

Zdroj: MMB

BRNO – Celkem tři miliony korun poputují na oblíbené festivaly planet a vědy. V letošním roce slibují novinky.

Festival planet se loni pyšnil návštěvností 70 tisíc lidí. Na letošek si připravil nový model, desítky informačních panelů, populárně-vědecké přednášky a podcasty. Pokračovat bude letní kino s fantasy filmy. Festival planet se uskuteční v termínech 10.–16. července a 1.–8. srpna 2023. Provozní příspěvek města příspěvkové organizaci Hvězdárna a planetárium Brno má být ve výši 2 000 000 korun. Tato částka pokryje například úklid Kraví hory, kde se akce koná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Milion korun pak dostane hvězdárna na Festival vědy naplánovaný na 8. až 10. září 2023. „Jedná se o největší vědeckopopulární akci ve městě Brně, během níž se místní vědecké, vzdělávací a další instituce pokouší rodinám s dětmi, žákům a studentům ukázat, co dokáží,“ řekl volněný zastupitel pro strategický rozvoj, metropolitní spolupráce a integrované územní investice Martin Příborský. Loni přišlo 10 tisíc návštěvníků z řad školních výprav i veřejnosti. Peníze zajistí potřebné technické vybavení a zvýšené výdaje na pronájem pavilonu A.