Svatoanenská nemocnice přesouvá očkovací místo do budovy K

Zdroj: FNUSA

BRNO – Fakultní nemocnice u svaté Anny se rozhodla, že místo pro očkování pacientů proti kovidu přesune do budovy K, při vjezdu z Mendlova náměstí. Vakcinaci tak bude zajišťovat Ústav klinické imunologie a alergologie.

Bez objednání je možné přijít každý pátek od 10:30 do 13 hodin. „Zájem o očkování je nízký, vakcinujeme v průměru 15 osob týdně. Provoz speciálního očkovacího centra tak není v tuto chvíli nutný. Značně klesající zájem o očkování zaznamenáváme již od Nového roku,“ řekla primářka ORL kliniky Pavla Urbánková. Očkování je málo z důvodu zpochybňování kovidu jako nemoci i kvůli tomu, že mnoho osob má respirační onemocnění, u kterých není vakcinace možná. Počet testovaných naopak ve svatoanenské nemocnici mírně narůstá, a to především z důvodu redukce dostupných testovacích míst v Brně. Zařízení je tak jediné ve městě, které testování pro veřejnost poskytuje.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.