Tragédie ve Vyškově: Student se zranil při výcviku s puškou, v nemocnici zemřel

Ilustrační foto: pixabay.com

VYŠKOV – Ve středu postihla brněnskou Univerzitu obrany tragédie. Student prvního ročníku se ve středu při výcviku smrtelně zranil při běhu s puškou ve Vojenském prostoru Vyškov.

K tragické nehodě došlo ve středu ve Vojenském prostoru Vyškov. Student prvního ročníku se zranil během taktického výcviku při běhu s puškou. „Zemřel po převozu záchrannou službou v nemocnici,“ dodal mluvčí Univerzity obrany Vladimír Šidla. Vedení školy je podle něj v kontaktu s rodinou zemřelého a poskytuje jí potřebnou pomoc včetně pomoci kaplana a psychologa. Smutný případ převzala Vojenská policie a do ukončení vyšetřování nebude škola podávat další informace. Podle vyjádření některých médií stojí za smrtí studenta nešťastná náhoda, které pravděpodobně instruktoři nemohli zabránit. Při běhu se samopalem mladík zakopl a hlaveň se mu zapíchla do krku a čelisti. Následkům zranění podlehl v nemocnici.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.