VIDEO: Tři zadržení převaděči a 10 zajištěných migrantů: Hranice policisté stále neopouští

Zdroj: Policie JMK

BŘECLAV, HODONÍN – V noci ze soboty na neděli si policisté při kontrole zelené hranice povšimli několika osob, které se pohybovaly po jednom z vinohradů na Hodonínsku.

Skupinka několika osob se pohybovala po vinohradu na Hodonínsku a nakonec se usadila poblíž větrolamu, kde si rozdělala oheň. Po několika hodinách zastavilo poblíž černé Audi s německou značkou, šest migrantů se do něj nasoukalo a odjeli směrem na Břeclav. Zbývající čtyři migranty vyzvedlo další auto, které i s posádkou zadržela hlídka ve Strážnici. Řidič Audi nedbal na výzvy k zastavení a podle svých slov si až pozdě uvědomil, že by měl zastavit. Pod hrozbou namířené střelné zbraně byl zadržen stejně jako jeho spolujezdec. „U výslechu všichni podezřelí uvedli, že se na místě ocitli náhodou. Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení se zadržením pro přečin organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice,“ vysvětlil policejní mluvčí Pavel Šváb. Podezřelí původem ze Sýrie a Maroka pobývali v Německu respektive v České republice legálně. O jejich potrestání i o případném propadnutí vozidla, se kterým byla páchána trestná činnost, rozhodne soud.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.