Muž z Tišnovska naletěl a dělal bílého koně, teď bude trestně stíhaný

ilustrační foto: pixabay.com

BRNO-VENKOV – Muži z Tišnovska neznámý volající s ruským přízvukem sdělil, že na internetu našel jeden bitcoin, který by mu měl patřit. Stačilo jen založit účet.

Muž z Tišnovska si na pokyn neznámého volajícího založil v bance účet s internetovým bankovnictvím s vidinou bezpracného zisku. Ani si neuvědomil, že podvodníkům vyzradil přístupové údaje ke svému novému účtu. Pak mohl jen pozorovat pohyb na účtu, se kterým neměl mnoho společného. Ještě než mu stačila z banky přijít platební karta, účet mu zablokovali kriminalisté, protože přes něj odcházely do ciziny finanční prostředky z účtů podvedených lidí. Slibovaný 1 bitcoin na účtu pochopitelně nebyl. „Přibylo trestní stíhání za legalizaci výnosů z trestné činnosti z nedbalosti, za což mu hrozí až tříletý pobyt ve vězení,“ vysvětlil policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nejen v rámci územního odboru Brno-venkov řeší kriminalisté od začátku roku desítky obdobných případů. Podvodníci obvykle získané peníze protočí mezi jinými účty, jejichž majitelé se nestačí divit. Z naivity nebo s příslibem zisku si zadělají na nemalé problémy.